Силен земјотрес од 6,3 степени го стресе Чиле

Силен земјотрес од 6,3 степени го стресе Чиле

Земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала ја погоди областа во близина на брегот на Чиле, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар (EMSC).

Земјотресот се случи во областа Мауле.

Епицентарот бил на длабочина од 15 километри, а други информации засега нема.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy