Силен земјотрес во Јапонија

Земјотрес со интензитет од 6,1 степени го погоди денеска северниот дел на Јапонија.

Епицентарот на земјотресот бил регистриран на северниот јапонски остров Хокаидо.

Длабочината на земјотресот е 6 километри.

Во моментов нема извештаи за жртви или материјална штета. Не е издадено предупредување за цунами.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *