Силен земјотрес во Романија

Земјотрес со јачина од 5,3 степени ја погоди денеска Романија, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки институт.

Епицентарот на земјотресот бил во Крајова, Романија.

Медиумите јавуваат дека дел од луѓето излегле на улица.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *