Сообраќајка на патниот правец Струга-Вевчани, се судрија камион и патничко возило (Видео)

Патничко возило и камион се судрија денеска на патниот правец Струга-Вевчани.

Порталот Охрид 1 јави дека инцидентот се случил нешто по 11:00 часот, по што сообраќајот на овој патен правец се одвиваше отежнато.

Од СВР Охрид најавуваат повеќе детали за во текот на утрешниот ден. (Крај)

извор: Охрид 1 фото/видео: Охрид 1

ОСТАНАТИ ВЕСТИ