СТРАВИЧНО РАСТЕ БРОЈОТ: Над 11.200 загинати во катастрофалниот земјотрес во Турција и во Сирија

СТРАВИЧНО РАСТЕ БРОЈОТ: Над 11.200 загинати во катастрофалниот земјотрес во Турција и во Сирија

Бројот на загинати во големиот земјотрес што ги погоди Турција и Сирија се искачи над 11.200.

Официјални лица и медицински лица соопштија дека 8.574 луѓе загинале во Турција и 2.662 во Сирија од потресот од понеделникот од 7,8 степени според Рихтер, со што вкупниот број достигна 11.236.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy