Таа и понатаму тврди дека е исчезнатата Медлин од 2007 година која ги потресе сите – се огласи и приватниот детектив, целиот свет не верува што чита! (ВИДЕО)

Џулија Ванделт е 21-годишна девојка од Полска која тврди дека можеби е Медлин Мекен, девојчето од Велика Британија кое исчезна додека беше на одмор со своето семејство во Португалија во 2007 година.

Џулија го привлече вниманието на медиумите откако креираше профил на „Instagram“ со корисничко име „Iammadeleinemccann“, тврдејќи дека има пега на ногата и дамка во окото на истите места како и Меделин и дека личи на родителите на Меделин.

Таа исто така изјавила дека била во контакт со семејството на Меделин и се надева дека ќе направи ДНК тест за да ги докаже нејзините тврдења.
@shellmc22 Thoughts? Is this Madeleine McCann? Why is no one helping her? Why is this not news? The police won’t listen apparently!? She’s asking for it to be shared! #madeleinemccann #findmaddie #findmadeleine #iammadeleinemccann #instagramlive #maddymccann #maddiemccann #katemccann #gerrymccann #share #help #missingpersoncases #madeleinemccanncase #isthismaddie? ♬ original sound – Shell Mc 🦋

Сепак, властите сметаат дека немаат докази кои сугерираат дека Меделин е сè уште жива.

Семејството на Меделин Мекен, наводно, побарало ДНК тест за Ванделт, откако таа стана популарна на социјалните мрежи, по тврдењата што ги изнела на нејзиниот Instagram, пишува шпанскиот весник „Marca“.

Член на семејството Мекен наводно понудил да направи ДНК тест како одговор на тврдењата на Џулија Ванделт дека таа е Меделин Мекен. Џулија изрази желба директно да контактира со родителите на Меделин во блиска иднина.

Таа тврди дека почнала да го преиспитува нејзиниот идентитет пред неколку месеци откако наслушнала нешто што рекла баба ѝ. Иако тврди дека има 21 година, таа смета дека нејзината возраст можеби не е точна.

Потсетуваме дека Медеин Мек имаше три години кога исчезна во Праја да Луз во Алгарве во мај 2007 година, по што случајот привлече меѓународно внимание.

Истраги беа покренати неколку пати, но овој случај останува нерешен.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *