ТАГА ДО НЕБО: Младиот Адмир пронајден починат

Во месноста Оџак е пронајдено безживотното тело на 22-годишниот Адмир Пузиќ по кој се трагаше неколку дена.

-Се уште не се знае точната причина за смртта, пренесува Српскаинфо.

Како што претходно објави Кликс, полициската управа на кантонот Посавина добила пријава за исчезнувањето на 22-годишниот Адмир Пузиќ од Оџак на 8 јануари годинава. Ден подоцна, откако поминале 24 часа, по него е започната потрага во која учествувале и кучиња трагачи од Тузла.

-Телото на исчезнатиот Адмир Пузиќ е пронајдено денеска околу 13 часот на улицата Босанска во Оџак. За настанот е известен и дежурниот обвинител и ќе се изврши увид на местото на инцидентот, по што ќе биде донесена одлука за понатамошни мерки и дејствија, соопшти портпаролот на полицијата, Зденко Ќубел.

Времето и начинот на смртта ќе бидат познати подоцна, пренесува Кликс.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *