Татко, мајка и син спасени од рушевините по 138 часа

Татко, мајка и син спасени од рушевините по 138 часа

Мајка, татко и син, кои беа под урнатините на зграда по земјотресот во Кахраманмарас, Турција, се спасени по 138 часа.

Спасувачките тимови се тркаат со времето за да продолжат со потрагата и спасувањето во регионите погодени од земјотресот и по поминати седум дена.

Спасувачите слушнале гласови од под урнатините на зградата ја интензивирале акцијата и по неколку часа успеале да ги спасат таткото Џелал Ташан, неговата сопруга Јасемин и нивниот син Енсар.

Сите тројца по спасувањето биле пренесени во болница.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy