ТЕШКО ДЕКА ЌЕ ЗАСПИЈАТ МИРНО – нов земјотрес вечерва во Турција и Сирија!

Земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала вечерва повторно го стресе централниот дел на Турција, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Епицентарот бил во близина на градот Антакија, на длабочина од 19 километри.

Според ЕМСЦ, земјотресот бил почувствуван и во Сирија.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *