Тешко повреден малолетник во судир на патот Охрид – Ресен

Вчера во 13:40 часот, на крстосница на магистралниот пат Охрид-Ресен со локалниот пат за селото Завој, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничките автомобили „сеат леон“ со кавадаречки регистарски ознаки, управуван од Ј.К.(31) од селото Бегниште, општина Кавадарци и „опел корса“ со ресенски регистарски ознаки, што го управувала Н.С.(45) од Ресен.

Притоа, со тешки телесни повреди, се здобил малолетен сопатник во второто возило додека Н.С.- возачот на истото возило, се здобила со телесни повреди, констатирани во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид.

За настанот, известен е јавен обвинител, а увид изврши увидна екипа од СВР Охрид.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ