ТЛОТО НЕ ПРЕСТАНУВА ДА СЕ ТРЕСЕ – нов земјотрес во Турција, еве ги деталите

Нов земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран денес во централниот дел на Турција.

Информациите говорат дека земјотресот се случил на длабочина од 10 километри, на 38 километри источно од градот Османлија.

Повеќе од 35.000 луѓе ги загубија животите во земјотресот која во понеделникот ги потресе Турција и соседна Сирија.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *