ТРАГЕДИЈА: Турски репрезентативец и неговиот син пронајдени мртви, пред шест месеци тој играше против Македонија

ТРАГЕДИЈА: Турски репрезентативец и неговиот син пронајдени мртви, пред шест месеци тој играше против Македонија

Ракометен репрезентативец на Турција, Џемал Кутахја, е најновата спортска жртва на катастрофалниот земјотрес, кој однесе скоро 40.000 жртви во оваа земја.

Тој бил пронајден под урнатините заедно со својот син Џанер, додека неговата бремена сопруга Пелин сѐ уште се води како исчезната. Неговото тело било најдено седум дена по потресот, што шансите за добри вести барем за неговата сопруга се многу мали.

Кутахја настапуваше за екипата на Хатајспор, а беше во составот на турскиот национален тим во мечот против Македонија во квалификциите за ЕП 2024, кој жолто-црвените го добија со 36-27, објави Спорт 1.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy