Уште едно ЧУДО во Турција: Спасена жена која поминала 170 часа под урнатините (ВИДЕО)

Уште едно ЧУДО во Турција: Спасена жена која поминала 170 часа под урнатините (ВИДЕО)

Спасувачките тимови кои се деноноќно на терен во разурнатите градови не губат надеж дека ќе извлечат живи луѓе од под урнатините и толку долго од земјотресот во Турција.

Турските медиуми јавуваат дека извлечена е и жена која преживеала 170 часа под земја.

40-годишната жена е спасена од урнатините во областа Ислахије во Газиантеп.

170. saat mucizesi…

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde 40 yaşında bir kadın enkazdan kurtarıldı. pic.twitter.com/ox93qP00Sx

— TRT Haber Canlı (@trthabercanli) February 13, 2023

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy