ВИДЕО: Хорор во Хонг Конг, гори облакодер од 42 ката

Голем пожар избувна во центарот на Хонг Конг, во комерцијалната и туристичка зона на градот, а пожарот зафати облакодер во изградба.

Според локалните медиуми, има повредени. Во гаснењето пожари учествувале и авиони.

Бидејќи се работи за објект во изградба, системот за противпожарна заштита не бил активиран.

Очевидци споделуваат снимка од облакодер кој пламнува низ целата вертикала.

ALERT 🚨 Massive fire hits Hong Kong high-rise construction site – large pieces of debris spotted falling down

READ: https://t.co/LjV7tS6irH pic.twitter.com/qMPmNxx2W5

— Truthseeker (@Xx17965797N) March 2, 2023

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *