ВИДЕО: Куче завива непосредно пред земјотресот, предупредува за катастрофата што следува

Необично видео се појави на Тик Ток. Не е наведено во кое време од ноќта е создадено и во кој град, но е објавено на профилот „Stray Beautiful“, кој собира донации за напуштените кучиња ширум светот.

Во описот се наведува дека е создаден непосредно пред разорниот земјотрес што ја погоди Турција. На нео се гледа куче кое стои само на улица и завива многу гласно. Зад него има џамија, а покрај него поминуваат само неколку автомобили.

Околу животното нема други кучиња или мачки, нема никој, а тоа не престанува да завива гласно.
@straybeautiful 🆘PLEASE PRAY FOR THE SAFETY AND WELL BEING OF OUR STRAYS AND OUR PARTNER SAVIORS🙏 #AnimalWelfare #SupportAnimalRescue #HelpAnimals #SaveTheAnimals #AnimalProtection #AnimalLivesMatter #AnimalRights #EndAnimalCruelty #SaveTheAnimals #SupportAnimalRescue #RescuePets #dogsoftiktok #dog #turkeyearthquake #cats #dogsofttiktok ♬ original sound – Stray Beautiful

Во описот на снимката се наведува дека кучето се обидело да ги предупреди луѓето за претстојната опасност и немало друг избор освен да завива.

Многу сопственици ширум светот истакнале дека нивните кучиња го почувствувале земјотресот неколку секунди пред да се случи. Некои се вознемирија, други се криеја, а други завиваа, исто како ова куче, кое наводно е снимено на улица во турски град непосредно пред да се затресе земјата.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *