ВИДЕО: Маж извлечен од рушевините по 278 часа од земјотресот

Екипите кои работат на урнатините од станот Толга Апартманите во Хатај, утврдија дека едно лице е живо.

Спасувачките екипи за време на акцијата успеале да го извлечат Хакан Јасиноглу (45)

Јасиноглу, кој екипите го извадија од урнатините по 278 часа од земјотресот, е пренесен во болница.

Hatay’ın Defne ilçesi Elektrik Mahallesi’nde binanın enkazından bir kişi depremin 278. saatinde sağ çıkarıldı https://t.co/Myejk2e28E

— AA Canlı (@AACanli) February 17, 2023

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *