ВИДЕО: Згради се рушат при тв вклучување во живо, драматични снимки од вториот силен земјотрес во Турција

Нов земјотрес со јачина од 7,5 степени претпладнево ја стресе одново Турција и донесе нови проблеми.

Работата на спасувачките екипи е дополнително отежната.

Социјалните мрежи се преплавени со видеа од земјотресите, а моментот на новиот силен земјотрес беше фатен и при директен телевизиски пренос.

На снимката се гледа како се рушат згради при новиот земјотрес, додека луѓето панично бегаат низ улиците.

A new #earthquake of the magnitude 7.8 occurred in #Turkey News Reporter Running and Screaming #TurkeyEarthquake pic.twitter.com/5sRtxaBB3Q

— Amit Sahu (@amitsahujourno) February 6, 2023

Breaking ⚡️⚡️Back to back two more #earthquake s M7.8 and M6, jolts central #Turkey and ##Syria causing huge catastrophe to the already badly effected earthquakes. Reportedly more thn 2000 people dead. Billions worth of infrastructure destroyed. pic.twitter.com/ZS5Wf6bmjs

— Megh Updates 🚨™ (@MeghUpdates) February 6, 2023

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *