Во притвор почина братот на убиецот на Данка: беше осомничен дека помогнал да се сокрие телото

Осомничениот Д.Д.(1984) од Бор, кој во саботата добил притвор од 48 часа поради сомнение дека му помогнал на Д.Д.(1974), осомничен за убиството на двегодишната Данка Илиќ по делото, починал синоќа во полициското одделение во Бор.

На Д.Д. му се слошило во раните утрински часови и покрај навремената реакција на полициските службеници и лекарите од Здравствениот дом во Бор кои се обиделе со реанимација, тој починал во 3 часот и 10 минути, а лекарот судска медицина констатирал природна смрт.

За настанот веднаш е известено Вишото јавно обвинителство во Заечар, кое нареди обдукција во Институтот за судска медицина во Белград.

Наскоро повеќе…

ОСТАНАТИ ВЕСТИ