Воведена забрана за тешки товарни возила за превој „Стража“ поради обилни врнежи од снег

Поради обилни врнежи од снег од 22:10ч вечерва се воведува забрана  за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар-Стража-Кичево, известуваат од ЈП „Македонија Пат“. Претходно АМСМ овјави дека сообраќајот на државните патишта се одвива непречено во зимски услови, по влажни коловози.

Слаби врнежи од снег има на Попова Шапка. Појава на магла со видливост до 70 метри се бележат кај Страцин.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ