Земјотрес од 5,9 степени во Киргистан, во Индонезија од 5,5 степени

Земјотрес од 5,9 степени во Киргистан, во Индонезија од 5,5 степени

Киргистан синоќа беше погоден од земјотрес со јачина од 5,9 степени. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 15 километри.

Засега нема информација за повредени лица или материјална штета.

И Индонезија беше погодена од земјотрес со јачина од 5,5 степени.

Земјотресот бил на длабочина од 12 километри.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy