Земјотрес во Албанија, почувствуван и во Македонија

Земјотрес во Албанија, почувствуван и во Македонија

Земјотрес од 4,2 степени по Рихтер вечерва ја погоди Албанија.

Земјотресот се случи околу 18:30 часот, а епицентарот на 28 километри од Елбасан и на 10 километри од Лушња, во Албанија, на длабочина од 5 километри.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy