ВО ЖИВО: Трамп пристигна во судот каде и формално беше уапсен, потоа треба да се појави пред судија

По 10-минутно возење низ Менхетен, во колона од 15-тина возила, поранешниот американски претседател Доналд Трамп пристигна пред зградата на судот.

Откако излезе од автомобилот, кратко им отпоздрави на присутните пред судот и потоа влезе во зградата придружуван од агенти на Тајната служба.

Тој ќе се упати во Окружното обвинителство каде и формално ќе биде уапсен, а постапката налагала да му се земат отпечатоци од прсти.

Потоа Трамп ќе треба да се појави пред судија, за да се изјасни по обвинеието за поткуп.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

19 Comments

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *