Земјотрес ја погоди Хрватска!

Попладнево нов земјотрес ја потресе Хрватска, пренесува Вечерњи лист.

Иако јачината на земјотресот првично беше проценета на 4,0 степени според Рихтеровата скала, EMSC последователно ја намали јачината на 2,9 степени.

Епицентарот е на седум километри од Оглин, на длабочина од 10 километри.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ