НОВИ ДЕТАЛИ ЗА ХОРОРОТ ВО ГРАДАЧАЦ! ПРВО ЈА УБИЛ ЖЕНАТА, ПА ПУКАЛ ВО СЕБЕ: Роднините тврдат дека живееле во хармоничен брак! И двајцата имаат деца од првиот брак

Телото на жена било пронајдено вчера во Градачац, а според првичните информации се претпоставува дека ја убил нејзиниот сопруг, кој потоа се самоубил во Сребреник.

Првите информации до кои дојде Klix.ba од полициски извор укажуваат дека се работи за брачен пар.

Изворот вели дека се работи за жена и средовечен маж, кои биле во брак.

Според нивните блиски, тие живееле во хармоничен брак, а од првите бракови добиле и деца.

Мотивите ќе ги утврдува полицијата која истрагата ја води под надзор на обвинителот.

Како што беше откриено претходно, станува збор за Рефик Мујединовиќ кој со секира ја убил сопругата, а потоа и себеси.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ